Przedsiębiorstwo Budowlane DOM
Adres biura:
ul. Fabryczna 2
72-010 Police
FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania

Gdzie mogę zastosować izolację poliuretanową?

Natryskowy sposób aplikacji pozwala na zastosowanie izolacji poliuretanowej na prawie wszystkie powierzchnie stosowane w budownictwie (blacha ocynkowana, drewno, płyty drewnopochodne, styropian, papa, stal, laminat poliestrowo-szklany) oraz kształty (blacha trapezowa, falista, itd.).

 

Czy mogę zastosować izolację PU w moim domu?

Natrysk wykonywany jest bezpośrednio u klienta, nie ma konieczności przygotowywania na wymiar, czy docinania izolacji. Utwardzona piana nie tylko  nie obciąża konstrukcji ale dodatkowo wzmacnia jego wytrzymałość oraz dzięki doskonałej hydroizolacji (blisko 100 % zamkniętych komórek) wydłuża trwałość konstrukcji i dodatkowo stanowi wygłuszenie.

 

Dlaczego izolacja natryskowa?

Natryskiwana piana doskonale wypełnia wszystkie trudno dostępne przestrzenie eliminując w ten sposób mostki termiczne. Stosując wełnę bądź styropian wypełnienie wszystkich pustek jest bardzo trudne, a często niemożliwe. Materiał nie ulega zjawisku osuwania bądź filcowania. Izolacja poliuretanowa jest pozbawiona połączeń przez co właściwości termoizolacyjne są identyczne w każdym punkcie izolacji.

 

Stare czy nowe budownictwo?

Natrysk można wykonywać zarówno w nowym jak i starym budownictwie. Ta metoda izolacji szczególnie polecana jest jako renowacja starych pokryć dachowych, których naprawa wiązałaby się z dużym nakładem środków. Metodą natrysku można wykonać do kilkuset metrów kwadratowych gotowego pokrycia w ciągu jednego dnia roboczego.

 

Czy stosowanie tego typu izolacji jest bezpieczne dla środowiska?

System izolacji natryskowej posiada atest PZH oraz aprobatę dopuszczającą do stosowania w budownictwie. Przy produkcji używane są środki spieniające o zerowym potencjale niszczenia powłoki ozonowej. Stosowanie izolacji poliuretanowej przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 oraz zmniejszenia nakładów na ogrzewanie. Poliuretan jest coraz częściej wykorzystywany w budownictwie pasywnym i energooszczędnym.

 

Czy stosowanie tego typu izolacji jest bezpieczne dla mieszkańców domu?

Gotowa izolacja jest odporna na zjawisko gnicia i butwienia oraz rozwój grzybów. Nie występuje zjawisko zanikania izolacji bądź pogorszenia właściwości izolacyjnych, nie występuje efekt pylenia, jest pozbawiona zapachu oraz w razie potrzeby łatwa w obróbce. Izolacja wykonana w tej technologii w pełni opiera się inwazji gryzoni oraz insektów.

 

Stosować tylko w budownictwie jednorodzinnym?

Technologia izolacji natryskowej poliuretanowej znana jest już od wielu lat, a swój rozwój zawdzięcza zastosowaniom przemysłowym (izolacja hal, kurników, mroźni i chłodni, zbiorników, itd.). Teraz ta technologia zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników w budownictwie jedno- oraz wielorodzinnych. Dzięki coraz większej popularności staje się poważną konkurencją dla tradycyjnych metod izolacji, zostawiając je pod względem skuteczności i trwałości daleko w tyle.

 

Tylko dach, a co z resztą budynku?

Przy pomocy poliuretanowych systemów natryskowych można z powodzeniem izolować zarówno dachy znajdujące się na zewnątrz jak i poddasz budynków. W przypadku stosowania na zewnątrz powierzchnia izolacji musi być zabezpieczona przed promieniowaniami UV. Tego rodzaju systemy bardzo dobrze sprawdzają się także do izolacji poddaszy (eliminacja najmniejszych szczelin), stropów, ścian pod zabudowę G-K, w budownictwie domów drewnianych oraz podłóg (pod wylewkę betonową). System otwarto komórkowy polecany jest szczególnie do izolacji poddaszy oraz ścian działowych pełniąc funkcję izolacji akustycznej


Copyright © 2013 PIANKANATRYSKOWA.PL